Postet nga: ihmk

Nesër mot me shi në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Drenasi dhe Hani i Elezit me cilësi të dobët të ajrit

Cilësia e ajrit mëngjesin e sotëm është e pranueshme në shumicën e qyteteve të Kosovës.

Vapa në Kosovë, temperatura më e lartë sot u regjistrua në Gjakovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot temperatura më e lartë është regjistruar në Gjakovë me 38.4 gradë Celsius.

Ajër me cilësi të pranueshme në disa qytete të Kosovës

Cilësia e ajrit mëngjesin e sotëm është e pranueshme në shumicën e qyteteve të Kosovës.

Ajër me cilësi të pranueshme në disa qytete të Kosovës

Cilësia e ajrit mëngjesin e sotëm është e pranueshme në shumicën e qyteteve të Kosovës.

Parashikimi i motit për sot, rekomandohet që grupet e ndjeshme të mos u ekspozohen rrezeve të diellit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lë...

Cilësia e ajrit sot në qytetet kryesore të Kosovës

Cilësia e ajrit në Kosovë është kryesisht e pranueshme.

Instituti Hidrometeorologjik njofton nëse ka rrezik nga vërshimet në ditët në vijim