Postet nga: idriz vehapi

PDK-ja në Rahovec do të udhëhiqet sërish nga Idriz Vehapi

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Rahovec sot ka mbajtur kuvendin zgjedhor, ku me vota të fshehta zgjodhën për kryetar, Idriz Vehapin.

Vajza e njeriut të PDK rehatohet në Bibliotekën Kombëtare

Konkursi i fundit i hapur nga Biblioteka Kombëtare e Kosovës për rekrutimin e stafit  të ri ka shërbyer si rast i mirë për të afë...

PDK-së në Rahovec i bashkohen dhjetëra anëtarë të rinj

Partia Demokratike e Kosovës ka njoftuar se kësaj partie në Rahovec i janë bashkuar dhjetëra anëtarë të rinj.

Sonte në DnK: Gypat që Dogjën Mijëra Euro

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” sonte transmeton hulumtimin ekskluziv që tregon se si janë shpenzuar fondet publike nga ana e Komunës së Rahovecit.

Ish-Drejtoresha e Arsimit ia ‘Qëndis’ Vetes Konkursin

10 ditë para raundit të dytë zgjedhjeve për kryetar të komunës, Drejtoria e Arsimit në Komunën e Rahovecit kishte shpallur konkurs për plotësimin e vendeve të ...

Kërcënohet në Zyrën e Tij Kryetari i Komunës së Rahovecit

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi, është kërcënuar sot në zyrën e tij të punës nga një qytetar i kësaj komune.

Votat me Kusht Nuk e Ndërrojnë Fituesin në Rahovec

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar votat me kusht, votat e dërguara me postë dhe votat e personave me nevoja të veçanta.

Latifi Paralajmëron Protestë për Palestrën Sportive

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Komunës, Smajl Latifi, tha se pret përfundimin e palestrës sportive në Rahovec, ...