Postet nga: Ibrahim Idrizi

Dy policë dëshmojnë në gjykimin e të akuzuarit për 3 vrasje më 2004

Në gjykimin e Heset Salihajt, i akuzuar nga Prokuroria Speciale për vrasjen e Borko dhe Dobrivoje Stoliqit, më 2004, kanë dëshmuar dy zyrtarë policorë.

Lirohet nga akuza ish-togeri i Policisë, Menderes Sinani

Gjykata e Ferizajt ka shpallur sot vendimin ndaj të akuzuarve Menderes Sinani, Remzi Bislimi, Kreshnik Sefedini dhe Emrush Lalinovci.

Gjykata vendos për ish-gjykatësen e Deçanit Safete Tolaj dhe djalin e saj Fisnik Tolaj

Ish-kryetarja e Gjykatës së Deçanit, Safete Tolaj është shpallur për të dytën herë e pafajshme në akuzat e prokurorisë për keqpërdorin të detyrës ...

Fisnik Tolaj ndihet keq se e solli nënën në gjykatë

Djali i ish-gjyqtares Safet Tolaj tha se ndihet keq se veprat e tij e kanë sjellë edhe nënën e tij në gjykatë.

Rrëfimi i qytetarit nga Shtimja që iu kërkuan 400 euro ryshfet që mos t`i merrej patentë shoferi

Muhamer Miftari, zyrtar policor, i cili së bashku me kolegun e tij Hyzer Dugolli ngarkohen nga Prokuroria se kanë pranuar ryshfet 400 euro, që mos t`i merrej patentë shoferi Bekim ...

Lirohet nga akuza ish-drejtori i Arsimit në Ferizaj

Gjykata e Ferizajt me dat 16 dhjetor e shpalli vendimin ndaj ish drejtorit të Arsimit ,Muhamet Halili,

Prokuroria: Kështu të akuzuarit vidhnin naftë nga ekskavatorët e ‘Bechtel Enka’-s

Në Gjykatën e Ferizajt sot është mbajtur seanca e gjykimit ndaj Bunjamin Lokut, i cili së bashku me Mentor Tushën dhe një të mitur akuzohen se në më...

Dëgjohet dëshmitari i ri në gjykimin e ish-Drejtorit të Urbanizmit të Ferizajt

Në Gjykatën e Ferizajt ka vazhduar seanca ndaj ish Drejtorit të Urbanizmit Faik Grainca i cili akuzohet për keqpërdorim të pozitës zyrtare.