Postet nga: hysni gucati

Përkundër thirrjes së Veselit, OVL e UÇK-së do ta mbaj protestën më 9 korrik

Kreu i Organizatave të Veteraneve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka reaguar pasi kreu i PDK-së, Kadri Veseli kërkoi që protesta e thirrur ...

Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit, veteranët e UÇK-së protestojnë më 9 korrik

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë thirrur protestë për datën 9 korrik.

Edhe një i ftuar nga Gjykata Speciale

Ftesë nga Gjykata Speciale ka pranuar edhe anëtari i kryesisë qendrore të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së dhe njëherësh kryetar i ...

Edhe tre ish-ushtarë të UÇK-së janë ftuar sot nga Gjykata Speciale

Edhe dy ish-ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë marrë ftesë nga Gjykata Speciale.

Shefqet Buçaj, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

I ftuari i radhës së Gjykatës Speciale është, Shefqet Buçaj, ish-ushtar i UÇK-së nga Zona e Pashtrikut.

Doktori Fadil Beka ftohet nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë Fadil Bekës, i cili ka shërbyer si mjek në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës në rajonin e Drenicës.

Kryetari i OVL - UÇK-së: 11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë

Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati për KALLXO.com ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale.

OVL e UÇK-së hapë degë edhe në Kosovën Lindore

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës (OVL e UÇK-së), Hysni Gucati sot përmes një videoje të publikuar në Facebook ka bërë të ditur ...