Postet nga: Hulumtim

Bandat e drogës në Britani rekrutojnë njerëz në Veriun e Shqipërisë

Bandat shqiptare të krimit kanë ardhur për të dominuar tregun e kokainës në Britani, duke u mbështetur në emigrantë të paligjshëm nga veriu i largët ...

Kontrabanduesit e cigareve sërish gjejnë strehë të sigurt në Mal të Zi

Ngjashëm me kontrabandën e cigareve të viteve 1990, Mali i Zi është bërë sërish qendër e një mashtrimi global të kontrabandës që transporton miliona cigare ...

Negociatat për ankandin; vëllai i deputetit kërkon 33% të biznesit

Në edicionin e së premtes, emisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi filmime ekskluzive nga takimet ku Hasan Beqa, vëllai i deputetit të PDK-së, Hajdar Beqa, diskuton me pronarin e ...

VIDEO - Telefonata e Hajdar Beqës me të vëllain për aksionet

Hulumtimi i fundit i transmetuar në emisionin ‘Drejtësia në Kosovë’ zbardhi biseda në mes biznesmenit gjakovar Hajdar Podrimaj dhe Hasan Beqës, vëlla i deputetit të PDK-së, Hajdar ...

Shqiptarët e privilegjuar në Kosovë: Për ta s`ka radhë për në Europë

Një numër gjithnjë në rritje i kosovarëve po kërkojnë ‘nderin’ e të qenit shtetas të Shqipërisë, disa për prestigj, të tjerë si rrugë për ...

Prokurori në negociata për biznesmenin

Emisioni i së premtes i ‘Drejtësia në Kosovë’ zbuloi një rast të dyshimtë të trajtuar nga organet e ndjekjes në Gjakovë.

(VIDEO) Skandali i Ministrisë, grant për qumësht për bujkun pa lopë

Sonte në “Drejtësia në Kosovë”, transmetohet ekskluzivisht skandali i Ministrisë së Bujqësisë në ndarjen e subvencioneve për bashkëfshatarin e Zëvendëskryeministrit Fatmir Limajt.

Familjet e luftëtarëve shqiptarë në ISIS përballen me rrugën e gjatë të kthimit në shtëpi

BIRN ka identifikuar të paktën 85 fëmijë të lindur nga gratë me etni shqiptare nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut nën shtetin islamik, tani të mbë...