Postet nga: Hulumtim

Amnezia Selektive: Mohuesit Kroatë të Holokaustit

Fotot e formatit policor tregojnë Ivo Goldstein, një librar dhe librashitës hebre, që shfaqet me sy të shndritshëm dhe i qetë - edhe pas nëntë ditës ...

Cikël i Egër: Sindroma e Grave të Abuzuara në Kosovë

Ajo thotë se ishte fytyrë e njohur në stacionin policor në jug të Kosovë, ku shumë shpesh ka kërkuar strehë për të shpëtuar nga burri i saj ...

Selimi: Shërbimi Sekret Rus nuk Është më Sekret

Pasi BIRN publikoi dje një hulumtim për grupe të momarkistëve serbë dhe djathistëve britanikë që po përgatisin për rezistencë popullatën serbe në veri, duke ...

Monarkistët Serbë, Djathtistët Britanikë Komplotojnë 'Rezistencë' në Kosovë

Lart mbi qytetin e ndezur të Mitrovicës, në pjesën veriore të lumit Ibër që i ndan shqiptarët dhe serbët në Kosovë, qëndron kisha moderne ...

Sonte në DnK: Hulumtim për Tenderin 100 Milionësh të Autostradës

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” sonte transmeton hulumtimin ekskluziv për tenderin 100 milionësh për rrugën Prishtinë- Gjilan.

Pentagoni Angazhon Persona të Zhytur në Skandale për Blerje të Armëve për Sirinë

“Vetëm duhet të tregoheni më të mençur se qeveria”, i krenohej dileri i armëve Marc Morales një agjenti të fshehtë të FBI-së në vitin 2008. Ai po i ...

Elshani: Nuk më Lejuan të Investoj në Vendin Tim

Elshani: Nuk më Lejuan të Investoj në Vendin Tim

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” i transmetuar të premten shfaqi gjetjet e një hulumtimi për një mërgimtar që u ankua se fqinjët nuk po e lejojnë të ...

Sonte në ‘Drejtësia në Kosovë’: Beteja e Investitorit me të Gjithë

Sonte në ‘Drejtësia në Kosovë’: Beteja e Investitorit me të Gjithë

Sonte në emisionin ‘Drejtësia në Kosovë’ në RTK në orën 22:20 do të transmetohet hulumtimi lidhur me problemet me të cilat po përballen investitorët në komunat e ...