Postet nga: Hoti

VV: Qeveria e re që do të vie nuk do të merr parasysh marrëveshjet që i ka nënshkruar Hoti

Lëvizja Vetëvendosje përmes një video të publikuar në Facebook ka thënë se Kryeministri Avdullah Hoti nuk ka mbajtur asnjë nga premtimet e tij për marrë...

Hoti: Në asnjë tavolinë nuk do të bisedohet për territorin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në një konferencë për media pas mbledhjës së Qeverisë ka folur rreth njohjes së Izraelit ndaj Kosovës dhe marrëveshjen e ...

Hoti raporton për marrëveshjen e arritur në Uashington para kabintetit qeveritar

Në mbledhjen e 29 të Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti para fillimit të mbledhjës ka thënë se e ndjenë të nevojshme të raportoj  para kabinetit qeveritar rreth marrë...

Hoti: Mund të numëroj 119 deputetë që mund ta bëjnë më mirë punën se Vjosa Osmani

Kreu i ekzekutivit të Kosovës, Avdullah Hoti pas mbledhje së Qeverisë në një konferencë për media ka folur edhe për mospajtimet me kryeparlamentarën Vjosa Osmani.

Haxhiu fton partitë politike ta mbështesin mocionin e mosbesimit për Qeverinë Hoti

Ish- Ministrja e Drejtësisë nga Lëvizja Vetëvendosje, Albulena Haxhiu  i ka ftuar partitë politike ta mbështesin mocionin e mosbesimit të  nisur nga partia e saj ndaj ...

Edhe komandanti i KFOR-it bashkë me Hotin në Deçan

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka nisur takimin e tij në Komunën e Deçanit së bashku me komandantin e KFOR-it, Michele Risi, dhe të parin e kë...

Hoti paralajmëron pagesat dhe planin për rimëkëmbje ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përmes një postimi në facebook, ka thënë se janë duke u përgatitur për pagesat e punëtorvë të mbetur pa ...

Hoti thotë se po krijohen kushtet për zbatim të pakos së rimëkëmbjes ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se sot  në Komisionin për Buxhet dhe Financa, është miratuar dhe përcjell për seancë projektligji për rimë...