Postet nga: Hotel

Investimi i fundit hotelier në Golem, destinacion i turistëve vendor dhe të huaj

Nëse ende nuk keni vendosur ku do të kaloni pushimet tuaja verore këtë mund ta bëni në hotelin më të ri në Golem të Kavajës. Investimi ...

Emergjenca

Emergjenca tregon se cila është gjendja e dy të plagosurve në lagjen Arbëria

Një person ka vdekur dhe dy persona janë lënduar në një hotel në lagjen Arbëria në Prishtinë rreth orës 13:20. Të lënduarit dyshohet se janë plagosur me ...

Në muajin e parë të 2023-ës, Kosova akomodoi në hotele mbi 38 mijë vizitorë

Në muajin e parë të sivjetëm numri i vizitorëve që erdhën dhe u akomoduan në hotelet e Kosovës, ishte mbi 38 mijë, më shumë se gjysma e ...

Shpërthimi me tritol në një hotel në Sarandë, arrestohet një i dyshuar (VIDEO)

Është arrestuar nga Policia e Shtetit shqiptar një person, si i dyshuar për shpërthimin me tritol në një hotel në Sarandë, që ka ndodhur mëngjesin e së ...

Mbi 34 mijë vizitorë frekuentuan hotelet në Kosovë në muajin nëntor 2022

Sipas të dhënave të publikuara nga Agjencia e Statistikave të Kosovës, në muajin nëntor të vitit 2022, numri i vizitorëve vendorë dhe të huaj që kanë që...

Organizim i veçantë për festën e 8 marsit në Shkup

“ParkLand Hospitality” njëri nga hotelet klasë në Shkup ka vendosur në ofertën e vet shumë risi për festën e 8 marsit.

Arrestohet shtetasi gjerman se iku pa paguar hotelin

Një shtetas gjerman është arrestuar dje në Prishtinë.

Zjarri shkrumbon një ndër hotelet më të vjetra në Britani

Një hotel është përfshirë nga flakët në Britani. Ky ishte njëri prej resorteve më të vjetra në Britani.