Postet nga: holandë

Gjashtë të vdekur pas përplasjes së një kamioni në një fshat holandez

Policia holandeze thotë se gjashtë persona u vranë dhe shtatë të tjerë u plagosën pasi një kamion doli nga rruga dhe u përplas me njerëzit që po ...

Tentoi të depërtonte në GJPN, kapet një spiun rus në Holandë

Shërbimi i inteligjencës holandeze arriti të zbulonte një agjent ushtarak rus që u përpoq të përdorë një identitet të rremë për të depërtuar në ...

Vetura e vjedhur në Holandë në vitin 2020, ndalohet në Vermicë (FOTO)

Një veturë e vjedhur në vitin 2020 në Holandë është ndaluar nga Policia kufitare në Vermicë.

Protesta në Evropë kundër kufizimeve ndaj pandemisë

Dhjetëra-mijëra persona kanë protestuar në disa shtete evropiane, duke kundërshtuar kufizimet e vendosura pas rritjes së rasteve me sëmundjen COVID-19.

Ky është fshati mahnitës që në vend të rrugëve ka ujë (FOTO)

Ndoshta për shumë njerëz fshati Giethoorn në Holandë është i padëgjuar, por pasi të shihni fotot do të keni dëshirë ta vizitoni.

Dy të vrarë në Holandë, burri qëllon me hark e shigjeta nga ballkoni

Dy njerëz raportohet se kanë humbur jetën, ndërsa një burrë qëllonte me hark e shigjeta ndaj kalimtarëve nga ballkoni i tij në nje zone rezidenciale ...

Arrestohet tifozi, ngjasonte me shefin e mafisë

Një tifoz i Formula 1 nga Liverpool u arrestua në Holandë pasi u ngatërrua me një bos mafioz.

Drita kalon në epërsi ndaj Feynoordit

Ekipi i futbollit Drita nga Gjilani po luan ndeshjen kthyese me skuadrën Feynoord të Holandës.