Postet nga: Himarë

“Mëngjes i trishtë sot në Potam”, publikohen foto nga vendi ku 7-vjeçarja u godit për vdekje nga mjeti lundrues në Himarë (FOTO)

Gazetarja Esmeralda Keta ka publikuar disa foto nga vendi i ngjarjes pas tragjedisë së djeshme në Himarë, ku në plazhin e Potamit një vajzë 7-vjeçare u përplas pë...

Vdekja e 7-vjeçares - Si i shpëtoi drejtësisë polici, i cili u hetua për lejimin e mbjelljes së kanabisit?

Në prill të vitit 2021, Prokuroria e Vlorës do të kërkonte pezullimin nga detyra të 5 oficerëve të komisariatit të Himarë, ndër të edhe të drejtuesit të tij ...

Zbardhet dëshmia e policit që aksidentoi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë

Polici Arjan Tase ka dhënë dëshminë e tij para prokurorisë shqiptare për aksidentin me gomone që la të vdekur një fëmijë në Himarë.

Vdekja e 7-vjeçares nga goditja nga mjeti lundrues, shkarkohet i gjithë zinxhiri komandues i Drejtorisë për Kufirin dhe Migracionin Vlorë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, pas analizës së hollësishme në lidhje me ngjarjen e ndodhur mesditën e sotme në Potam, Himarë, ...

Tragjike në Himarë, 5 vjeçari goditet për vdekje në det

Gomonia ndodhet ende në breg, ndërsa zona është e rrethuar me shiritat e një skene krimi.

Sekuestrohen 120 çadra dhe shezlongë në Himarë

Administratorët e dy bizneseve janë proceduar penalisht, pasi kishin vendosur 120 çadra dhe shezlongë pa leje përkatëse në plazhin e “Porto Palermo”, në Himarë të Shqipërisë.

Tërmet në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 3.5 i shkallës Rihter ka lëkundur vendin mëngjesin e kësaj të diele.

Ekzekutohet biznesmeni në Himarë, plagoset e motra

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Himarën mëngjesin e kësaj të shtune. Mësohet se biznesmeni Niko Goro, 51 vjeç, është ekzekutuar me armë zjarri në shë...