Postet nga: Hillary Clinton

Osmani bashkëbisedim me Hillary Clinton

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani me ftesë të ish-sekretares së Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton, po qëndron për vizitë pune në Bullgari, ...

Me ftesë të ish-Sekretares amerikane të Shtetit, presidentja Osmani e ftuar speciale në ngjarjen e “Clinton Global Initiative”

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Bullgari për të marrë pjesë në ngjarjen e "Clinton Global Initiative", si e ftuar speciale e ish-Sekretares ...

Forumi për Gratë, Hillary Clinton kujton vizitën në kampin e refugjatëve kosovarë në Maqedoni të Veriut

Ish- Sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton, e ka vlerësuar të rëndësishëm Forumin ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë ...

Ish presidenti Donald Trump gjobitet për padi 'joserioze' ndaj Hillary Klinton

Ish-presidenti amerikan kishte kërkuar 70 milionë dollarë (64.6 milionë euro) si dëmshpërblim nga Hillary Clinton dhe të tjerë lidhur me pretendimet se fushata e tij e vitit 2016 ishte bë...

Gjykata refuzon padinë e Trump kundër Hillary Clinton-it për zgjedhjet presidenciale të vitit 2016

Një gjykatës amerikan e ka hedhur poshtë padinë e Donald Trump kundër rivales së tij për presidente, në vitit 2016, Hillary Clinton, duke thënë se pretendimet e ...

Bill dhe Hillary Clinton: Vdekja e ish-sekretares Albright, humbje e madhe për botën

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Bill Clinton, dhe ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, thanë se vdekja e Madeleine Albright është një humbje e madhe për botën.

Hillary Clinton i jep çmim, kryeministri Rama nuk kursen batutat në ceremoni

Kryeministri Edi Rama është nderuar sot me çmimin e ‘Inovator i Nderuar Global’, për strehimin e afganëve në Shqipëri, ndërsa në ceremoninë e marrjes së çmimit ...

Hillary Clinton paralajmëron pasoja nga tërheqja e SHBA-së prej Afganistanit

Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton ka paralajmëruar për “pasoja të mëdha” nga vendimi i presidentit amerikan Joe Biden për t’i tërhequr trupat amerikane ...