Postet nga: Hendboll

Hendboll: Besa Famgas fiton ndaj Prishtinës

Besa Famgas ka shënuar fitore ndaj Prishtinës me rezultat 33-29, në ndeshjen e parë të finales së “Play Off-it” në Superligën e Kosovës në hendboll.

Hendboll: Kapiteni i Kosovës kërkon fitore ndaj Malit të Zi

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të mërkurën nga ora 19:30, do të përballet me Malin e Zi në kuadër të fazës së dytë kualifikuese ...

Hendboll: Kapitenia e Kosovës i bashkohet skuadrës së njohur daneze

Kapitenia e Kosovës në hendboll, Leonora Demaj është bërë me skuadër të re.

Hendbollistët nga Serbia zhvilluan ndeshje me skuadrën serbe nga Kosova në Zubin Potok (VIDEO)

Ekipi serb i hendbollit RK Mokra Gora që është nga Zubin Potoku i Kosovës, bën gara në Superligen B, Lindje – Perendim, ku bëjnë gara 12 skuadra nga Serbia.

Hendboll: Vëllaznimi mposht Trepçën dhe siguron ‘Play – Off-in’

KH Vllaznimi ka shënuar fitore me rezultat 34-32, ndaj Trepçës në kuadër të xhiros së 28-të në Superligën e Kosovës në hendboll.

FHK-ja organizon turneun kualifikues te hendbollisteve në Kosovë

Federata e Hendbollit e Kosovës do ta organizojë turneun e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022”, në konkurrencën e vajzave.

Hendboll: Besa Famgas e Prishtina nuk lejojnë befasi

Besa Famgas e Prishtina nuk kanë lejuar befasi në ndeshjet e xhiros së 23-të Superligës A.

Hendboll: Prishtina eliminohet nga Kupa Evropiane

Klubi i Hendbollit Prishtina ka pësuar humbje të thellë me rezultat 41-8, në ndeshjen e dytë të rundit të tretë në Kupën Evropiane nga AEK-u në Athinë.