Postet nga: Hendboll

Vdes ish-hendbollisti Bashkim Hoxha

Dje në moshën 66-vjeçare ka vdekur ish-hendbollisti i suksesshëm i Vëllaznimit të Gjakovës, Bashkim Hoxha.

Hendboll, Kosova barazon me Bahrejnin (Foto)

Kosova U21 në kampionatin botërorë që po zhvillohet në Spanjë, ka arritur ta siguroj pikën e parë pas barazimit ndaj Bahrejnit me rezultat 29:29.

Përfundon evropiani për Kosovën U19

Kombëtarja e Kosovës U19 në hendboll në kategorinë e vajzave sot e ka luajtur ndeshjen e fundit në Kampionatin Europian, Divizioni B, ndaj Gjeorgjisë të cilen e hupë...

Hendboll, Kosova u mposht nga Brazili

Ka përfunduar takimi mes kombëtares së Kosovës dhe asaj të Brazilit në hendboll, për grupmoshën U21, me rezultat përfundimtar 22:36, për Brazilin.

Sot Kosova U21 përballet me Brazilin

Kombëtarja e Kosovës U21 në hendboll pas humbjes nga Portugalia , sot do të përballet me Brazilin, në kuadër të kampionatit botëror “Spanja 2019”.

Kosova U21 pëson humbje nga Hungaria

Kosova U21 në hendboll në kategorinë e djemve në sot është ballafaquar me Hungarinë, në kampionatin botërorë që po mbahet në Spanjë.

Kosova U19 e pëson humbjen e tretë në tri ndeshje në Kampionatin Europian

Kombëtarja e Kosovës U19 në kategorinë e vajzave në hendboll e ka pësuar edhe humbjen e tretë nga tri ndeshje të zhvilluara në Kampionatin Europian, Divizioni B, ...

Kosova debuton me humbje në Kampionatin Botëror të Hendbollit

Kosova U21 ka debutuar me humbje në Kampionatin Botëror të Hendbollit që po mbahet në Spanjë.