Postet nga: Haxhi Përteshi

Seanca në Apel, ish-luftëtari i UÇK-së i akuzuar për krime lufte: Nuk jam fajtor

Procesi gjyqësor nën akuzat për krime lufte kundër ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Remzi Shala, i njohur me nofkën “Molla e kuqe”, ...

Foto: Arlinda Mehmeti-KALLXO.com

Gjykimi për krime lufte ndaj komandant 'Molla e kuqe' drejt fundit

Gjykimi i filluar rreth katër vjet më parë ndaj ish-luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Remzi Shala i erdhi fundi.

Gjykimi i ish-pjesëtarit të UÇK-së për krime lufte, dëshmitari: Ky gjykim po çon drejt vëllavrasjes

Dëshmitarët Nuhi Zyrapi dhe Sejdi Përteshi të hënën kanë përfunduar dëshmitë e tyre në gjykimin për krime lufte që po zhvillohet ndaj ...

Gjykimi për krime lufte, i akuzuari Remzi Shala ballafaqohet me deklarimet e dëshmitarëve

Dëshmitarë të rinj kanë dhënë dëshminë e tyre në gjykimin për krime lufte që po zhvillohet ndaj ish-luftëtarit të UÇK-së, Remzi Shala.

I akuzuar për krime lufte, ish-luftëtari i UÇK-së jep mbrojtjen: Kam luftuar kundër ushtrisë serbe, nuk jam marrë me civilë

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Remzi Shala, të premten ka dhënë mbrojtjen e tij para Gjykatës së Prizrenit, ku po gjykohet për krime lufte.

Gjykimi i luftëtarit të UÇK-së për krime lufte, vajza e viktimës tregon çka pa kur iu mor babai dhe kur u gjet i vrarë

Rreth 16-vjeçe kishte qenë Minire Përteshi, kur iu mor babai, Haxhiu, nga shtëpia. Pak ditë më vonë kufoma e Haxhi Përteshit u gjet skaj një rruge, ...

Përplasje e kundërshtime mes dëshmitarëve në gjykimin e luftëtarit të UÇK-së për krime lufte

Mes ballafaqimeve dhe kundërshtimeve të dëshmitarëve Xhafer Shukolli dhe Shefki Bujari të hënën në Gjykatën e Prizrenit ka vazhduar gjykimi i ish-pjesëtarit të ...

Gjykimi i luftëtarit të UÇK-së për krime lufte, Policia sjell me forcë dëshmitarin

Ish-pjesëtari i UÇK-së, Remzi Shala, i akuzuar për krime lufte, është ballafaquar në Gjykatën e Prizrenit me deklaratat e dy dëshmitarëve.