Postet nga: Haradinaj

Prokurori i Specializuar: Ne duhet të mbrojmë ata që kërkojnë drejtësi

Prokurori i Specializuar Xhek Smith e përshkroi çështjen gjyqësore si një çështje “që lidhet me kushtet që kërkohen për administrimin e drejtë të drejtësisë” dhe “...

Gucati e Haradinaj të premten seancë gjyqësore, Mustafa më 9 qershor

Të akuzuarit nga Gjykata Speciale në Hagë, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj, do të paraqiten në seancën e radhës e cila është përcaktuar të mbahet të premten, ...

Haradinaj: Albin, a është Kosova në rrezik prej teje, si i rekrutuar nga shërbimet serbe?

Ramush Haradinaj, në seancën e sotme parlamentare, i është drejtuar me pyetje kryeministrit Albin Kurti, duke kërkuar të dijë nëse Kurti është i rekrutuar nga shërbimet ...

Vazhdohet paraburgimi për Hysni Gucatin e Nasim Haradinajn

Gjykata Speciale iu ka vazhduar masën e paraburgimit, dy ish krerëve të UÇK-së, Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt, të cilët po akuzohen për veprën ...

Meta takohet me Haradinajn, e quan gjigant të kombit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është takuar me kreun e partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Kurti emëron zëvëndësministër Resul Makreshin - DOKUMENT

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar Resul Makreshin zëvendësministër në Ministrinë e Financave, Punës dhe Transfereve.

Haradinaj në tubim i bën “diss-a” PDK-së, LDK-së e LVV-së

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj dhe lideri i AAK-së nuk kurseu fjalët për oponentët politikë në një tubim në Viti

Driton Kuka i hyn politikës, i bashkohet AAK-së

Trajneri i famshëm i xhudos Driton Kuka është anëtarësuar në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.