Postet nga: Han i Elezit

VIDEO - Tualetet e fëlliqura në pikën kufitare në Han të Elezit

Pika kufitare në Han të Elezit më shumë ngjan në një deponi të mbeturinave, ku papastëria është shumë e rëndë.

Prokuroria e Ferizajt: Janë konfiskuar 83.5 kg heroinë, janë arrestuar 7 persona, dy të dyshuar janë në kërkim

Prokuroria Themelore  në Ferizaj së bashku me Policinë e Kosovës dhe Doganën ka mbajtur një konferencë për media pas konfiskimit të mbi 80 kilogramëve heroinë në Han ...

Konfiskohen mbi 80 kilogramë heroinë, ministri Sveçla përgëzon Policinë, Prokurorinë dhe Doganën për bashkëpunimin

Një aksion policor ka rezultuar me konfiskimin e 83.5 kilogramëve heroinë dhe arrestimin e dy personave.

Përleshje mes dy personave në Han të Elezit

Një përleshje mes dy personave ka ndodhur dje në fshatin Paldenicë në Han të Elezit.

Ministria i largon barrierat te terminali doganor në Han të Elezit

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se i kanë larguar barrierat metalike që ishin të vendosura në terminalin doganor në Han të Elezit.

Han i Elezit, kapen 14 migrantë afganë në një kamion

Policia e Kosovës dhe Dogana dje rreth orës 17:00 kanë kapur 14 migrantë afganë në pikën kufitare në Han të Elezit.

Gjysma e drejtorive në Han të Elezit, do drejtohen nga gratë

Komuna e Hanit të Elezit ka publikuar emrat e drejtorëve dhe drejtoreshave që do të udhëheqin në mandatin katër vjeçar të kryetarit të ri Mehmet Ballazhi.

Aksident me fatalitet në Han të Elezit, vdes një këmbësor

Një aksident me fatalitet ka ndodhur sot pasdite në Han të Elezit.