Postet nga: hamide magashi

Vrasja e shtatzënës, Kurti kërkon mobilizimin e institucioneve për mospërsëritje të rasteve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur rreth rastit të vrasjes së 35-vjeçares shtatzënë, nga i dyshuari burri i saj, i cili më pas kreu vetëvrajse, ...

Ministrja Haxhiu shkon për vizitë tek familja e 35-vjeçares së vrarë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka qëndruar sot për vizitë tek familja Magashi, pas tragjedisë që i ndodhi ku Hamide Magashi së bashku me fëmijën ...

Çka përmban një formular për ekzekutimin e masave mbrojtëse për dhunë në familje

Një faqe A4 përmban disa pika të cilat duhet të plotësohen në rast se një viktimë ka një urdhër mbrojtës i cili është lëshuar nga ...

Osmani për vrasjet e grave: Duhet të sigurohemi që kemi kapacitete për reagim të menjëhershëm

“Duhet përfundimisht ta bëjmë të qartë që jeta e vajzave e grave është po aq e vlefshme sa jeta e djemve dhe burrave”, tha presidentja e Kosovës, ...

Sokol Halili ende në arrati për më shumë se 40 orë, policia në kërkim të tij

Janë bërë më shumë se 40 orë që kur Sokol Halili i dyshuari për vrasjen e gruas së tij Hamide Magashi është në kërkim nga organet e rendit ...

Dëshmia në gjykatë: E ndjera i kishte ofruar para të dyshuarit vetëm ta linte të qetë

Në mesin e shumë problemeve të cilat Hamide Magashi i kishte denoncuar në hetuesi dhe dosje të tjera të mbledhura nga organet ndjekëse përmendet edhe fakti se e ...

Ku u gabua në mbrojtjen e 35-vjeçares dhe bebes së saj?

Burra e gra të shtetit janë mbledhur sot që nga mëngjesi për ta analizuar situatën se si erdhi deri te vrasja e 35-vjeçares e kush ishin ...

Policia i kërkoi të bastisin shtëpinë e Sokol Halilit, Prokuroria kërkoi nga Gjykata një urdhër 21 ditë pas intervistimit të viktimës

Prokuroria e Ferizajt ani pse ishte në dijeni se Hamide Magashi kishte raportuar se ishte kërcënuar me armë zjarri nga bashkëshorti i saj, një kërkesë pë...