Postet nga: Hamas-Izrael

Tre djemtë e udhëheqësit të Hamasit vriten nga një sulm ajror izraelit

Tre djemtë e udhëheqësit të lartë të Hamasit, Ismail Haniyeh, janë vrarë në një sulm ajror izraelit në Rripin e Gazës.

Izraeli shkarkon dy oficerë për sulmin ndaj punonjësve të ndihmave

Një hetim nga Izraeli për vrasjen e shtatë punonjësve të ndihmave në një sulm ajror në Gazë këtë javë, arriti në përfundimin se forcat izraelite kishin ...

Një zyrtar i lartë i Hamasit vritet në një sulm me dron në Bejrut

Një shpërthim në Bejrut të martën shkaktoi vrasjen e zyrtarit të lartë të Hamasit, Saleh Arouri dhe tre personave të tjerë, thanë zyrtarë të Hamasit dhe ata të ...

Përpjekje për t’i dhënë fund luftës ndërmjet Izraelit dhe Hamasit

Delegacione të shteteve anëtare të Bashkimit Evropian, vendeve të Lindjes së Mesme dhe shteteve të Afrikës veriore u takuan në Barcelonë të hënën për të ...

“Mbi 4 mijë fëmijë u vranë në Gaza për 3 javë”

“Mbi 4 mijë fëmijë u vranë në Gaza për 3 javë”

Producenti i Al Jazeera-së, Eki Rrahmani në emisionin “Kallxo Përnime”, ka thënë se për 3 javë luftë në Gaza, janë vrarë mbi 4 mijë fëmijë.

Ministrat e jashtëm të BE-së diskutojnë për luftën Izrael - Hamas

Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian, të mbledur në Luksemburg diskutuan për luftën mes Izraelit dhe militantëve islamikë të Hamasit.

Rritet numri i amerikanëve të vrarë gjatë konfliktit Izrael-Hamas

Numri i shtetasve amerikanë të vrarë gjatë konfliktit Izrael-Hamas është rritur në të paktën 22, njoftoi Departamenti amerikan i Shtetit më 11 tetor.

SHBA dërgon anije dhe avionë ushtarakë më pranë Izraelit

Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë anije dhe avionë ushtarakë më pranë Izraelit në Mesdheun Lindor në një demonstrim mbështetjeje pas sulmit të Hamasit, tha Sekretari i Mbrojtjes ...