Postet nga: Haki Abazi

LVV zëvendëson Haki Abazin me deputetë tjerë në komisione parlamentare

Grupi parlamentar i partisë në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar në seancën e Kuvendit zëvendësimin e anëtarëve në komisionet parlamentare.

Ish-zëvendës drejtoresha e IML-së: Nuk mund të komentoj asgjë për zhdukjen e mostrave të Astrit Deharit

Flutura Bajrami- Gogaj nuk ka komentuar asnjë nga deklaratat që ka dhënë deputeti Haki Abazi gjatë ditës së sotme në lidhje me zhdukjen e mostrave të Astrit Deharit.

Ministrja Haxhiu flet pas deklaratave të Haki Abazit: Duhet të jetë dëshmitar i rastit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka folur para mediave në lidhje me deklaratat që ka dhënë sot deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi.

Prokuroria Speciale: Abazi do të merret në pyetje për rastin ‘Dehari’

Prokuroria Speciale e Kosovës ka reaguar pas deklaratave të deputetit të LVV-së, Haki Abazi për zhdukjen e provave për rastin ‘Dehari’.

Zhdukja e mostrave në rastin Dehari, Haki Abazi fton Prokurorinë të intervistojë kryeministrin Kurti

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi përmes një konference për media ka thënë se duhet t’i kërkoni video incizimet për zhdukjen e ...

Haki Abazi flet për ‘skandalet’ e videove dhe audio-incizimeve për Qeverinë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi përmes një konference për media deklaroi se skandali me audio incizimet përfshinë tre deputete që flasin për ngufatje ...

Haki Abazi: Kurti në kërkim të personave që duan të rrëzojnë qeverinë e tij

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi përmes një konference për media ka bërë të ditur se është dhënë urdhër për shkarkimin e ...

Haki Abazi paralajmëron se do të flasë për "urdhrin" e kryeministrit për ta shkarkuar dhe "skandalet" që ai mëton t'i mbulojë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi, ka bërë të ditur se nesër do të flasë lidhur me, sipas tij, udhrin e kryeministrit Albin Kurti për ...