Postet nga: Haki Abazi

Abazi: Nga marrëveshja, ‘merre ose lëre’, të nxjerrim më të mirën

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Letra e Haki Abazit që ndanë rrugët me Albin Kurtin

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka publikuar një postim përmes të cilit ka deklaruar se ka ndarë rrugët përfundimisht me kryeministrin, ...

Abazi pasi intervistimit nga Prokuroria: Nuk do të ndalem pavarësisht presionit

Pas marrjes në pyetje nga Prokuroria Speciale për deklaratat e tij për rastin Dehari, është deklaruar për media deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi.

Albin Kurti deklarohet për pretendimet e Haki Abazit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka quajtur të pa vërteta deklaratat e deputetit të Vetëvendosjes, Haki Abazi, rreth zhdukjes së mostrave të rastit Dehari.

Tomë Gashi kërkon që të marrë pjesë në intervistimin e Haki Abazit në prokurori

Avokati Tomë Gashi, si avokat i familjes Dehari, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka bërë të ditur që ka kërkuar nga Prokuroria Speciale, që të marrë ...

Haki Abazi: Ka dhjetëra deputetë të LVV-së të pakënaqur

Haki Abazi, deputet i Vetëvendosjes, i cili sot u shkarkua nga pozita e kryetarit të Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, tha se në këtë parti ...

Abazi: Albin Kurti më priti me një dosje për mua, të shkruar nga Dejona Mihali

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi, i cili u shkarkua nga Komisioni i Punëve të Jashtme, nga partia e tij Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë ...

Abazi për vendimin për shkarkimin e tij nga komisionet: Konjufca ka bërë shkelje të rëndë

Haki Abazi, deputeti i Vetëvendosjes, tha se kryeparlamentari, Glauk Konjufca, ka bërë sot shkelje të rëndë procedurale të Rregullore së Kuvendit, sepse ka lexuar një vendim të ...