Postet nga: hajrulla çeku

Çeku: "Europa Nostra" do të vizitojë Manastirin e Deçanit për të përpiluar raport të ri

Organizata “Europa Nostra” ,e cila e ka futur Manastirin e Deçanit në listën e ngushtë të 7 monumenteve të rrezikuara, do të vizitojë monumentin për të përpiluar ...

Ministri Çeku parasheh mundësinë për padi ndaj Serbisë për moskthimin e artefakteve

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, në mesin e hapave që planifikon t’i ndërmarrë për kthimin e artefakteve etnografike dhe arkeologjike në ...

Rrëfimi i ministrit Hajrulla Çeku - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime” i ftuar është ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, për të diskutuar për kulturën e sportin ...

Ministri Hajrulla Çeku nderon figurën e Shaqir Hotit 

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka bërë homazhe para Teatrit Kombëtar për të nderuar figurën e Shaqir Hotit, i cili vdiq dje.  

Zëvendësministër te Rama, ministër te Kurti

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në qeverinë e re të Kosovës do të udhëhiqet nga Hajrulla Çeku.

Hajrulla Çeku pranon zyrtarisht detyrën e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit

Hajrulla Çeku, ministri i ri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka pranuar sot zyrtarisht detyrën nga zëvëndësministri në detyrë, Engelbert Zefaj.

Kërkesat e Kosovës dhe Serbisë në dialog, e mbajnë ende larg përmbylljen e marrëveshjes

Dialogu Kosovë – Serbi duhet të përmbyllet këtë vit, por kjo varet nga vullneti i dy palëve se sa janë të gatshme të arrijnë një marrëveshje pë...

Vetëvendosje kërkon nga kryeministri të tregojë cilat pika të Marrëveshjes së Uashingtonit kanë qenë kërkesa të Kosovës

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Hajrulla Çeku, ka kërkuar nga kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, që të tregojë se cilat pika të Marrëveshjes të ...