Postet nga: hajrulla çeku

Çeku i reagon ambasadorit gjerman për shtëpinë e Xhafer Devës: Nuk po bëjmë rehabilitim të figurave

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka komentuar reagimin e ambasadorit gjerman në Kosovë për restaurimin e shtëpisë së Xhafer Devës në qytetin e ...

Miratimi i ligjeve, dështimi i Ministrisë së Kulturës në vitin 2021

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka dështuar të dërgojë në Kuvendin e Kosovës për miratim një sërë projektligjesh që rregullojnë fushën e ...

Kuka: Xhudo si brend i shtetit tonë do të jetësohet së shpejti

“Xhudo si brend i shtetit tonë të ri do fillojë të jetësohet së shpejti", ka thënë trajneri i tri kampioneve olimpike në xhudo, Driton Kuka.

Qeveria miraton Projektligjin për arkivat shtetërore

Kabineti qeveritar ka marrë vendim për miratimin e Projektligjit për arkivat shtetërore.

Tërhiqet Projektligji për Kinematografi, rikthehet për diskutim te kineastët

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka tërheqë Projektligjin për Kinematografinë nga procedura për dërgimin e tij për miratim në Kuvendin e Kosovës, ...

Hajrulla Çekun e akuzojnë në Komision për favorizim të projekteve të OJQ-ve nga Prizreni

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku është akuzuar nga deputetët e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport se po i favorizon ...

Debati për kinematografinë, kineastët akuzojnë Qendrën Kinematografike për keqpërdorim fondesh

Kineastët kosovarë e kanë akuzuar menaxhmentin e Qendrës Kinematografike të Kosovës për keqpërdorim të fondeve publike që ndahen për filmin dhe favorizime për ...

Ministri Çeku nis nesër diskutimet e hapura me krijuesit

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku do të nisë një seri diskutimesh me komunitetet artistike në vend.