Postet nga: hajrulla çeku

Ministri Çeku flet për ekspertin e Ministrisë që do të paguhet 5,560 euro në muaj

Ministria e udhëhequr nga Hajrulla Çeku e ka angazhuar një ekspert, të cilin do ta paguajë 5 mijë e 560 euro në muaj.

Intervistë: Hajrulla Çeku - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet intervista me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku.

Dumoshi i kërkon ministrit Çeku të paguhet bredhi që ishte blerë në kohën kur ajo ishte ministre e Kulturës

Një bredh ishte blerë nga Ministria e Kulturës për festat e fundvitit në vitin 2020, në kohën kur në krye të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit ...

Ministri Çeku raporton në komisionin parlamentar, i kërkohet llogari për kontratat me procedurë të negociueshme

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka raportuar sot në Komisionin Parlamentar për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport.

Ministri i Sportit shkon në Gjilan, por nuk jep datë se kur përfundojnë punimet në stadium

Në ditën më të rëndësishme të sportit në Gjilan, ku luhet derbi i qytetit, Drita – Gjilani, Ministri i Sportit Hajrulla Çeku ka vizituar kryetarin e Komunës ...

Manastiri i Deçanit i reagon Hajrulla Çekut: Kemi nevojë për mbrojtje nga KFOR-i për shkak të pasigurisë së popullit tonë

Manastiri i Deçanit ka reaguar ndaj deklaratave të Ministrit të Kulturës, Hajrulla Çeku, se ky institucion nuk ka nevoje për mbrojtjen 24/7 nga KFOR-i.

Manifesta, Bienalja Nomade Evropiane vjen në Prishtinë për edicionin e 14-të (VIDEO)

Bienalja Nomade Evropiane ‘Manifesta 14’, vjen në Prishtinë, me një program arti, shfaqje, ngjarje dhe punëtori me qëllim fuqizimin e qytetarëve të rimarrin hapësirën publike.

Çështja e Manastirit të Deçanit, Çeku: Organizata “Europa Nostra” e ka humbur kredibilitetin

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, sot në një konferencë për media ka folur në lidhje me qëndrimet e organizatës “Europa Nostra” për ...