Postet nga: haiti

54 të vdekur pas shpërthimit të një cisterne gazi në qytetin e dytë më të madh të Haitit

Dhjetëra njerëz u vranë të hënën pasi një cisternë që transportonte gaz ​​shpërtheu në Cap-Haitien, qyteti i dytë më i madh i Haitit, sipas zyrtarë...

NYT: Presidenti i vrarë haitian hetonte zyrtarë të lidhur me tregtinë e drogës

Presidenti haitian, Jovenel Moise, po përpilonte një listë të zyrtarëve dhe biznesmenëve që kishin lidhje me tregtinë e drogës, para se të vritej në korrik, raportoi ...

Mbi 700 të vdekur nga tërmeti në Haiti

Agjencia për Mbrojtje Civile në Haiti tha se numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin më 14 gusht, ka arritur në 724 dhe të paktën 2.800 ...

Mbi 200 persona të vdekur nga tërmeti që goditi Haitin

Të paktën 227 persona kanë vdekur pas një tërmeti me magnitudë 7.2 të shkallës Rihter që goditi Haitin mëngjesin e së shtunës, sipas shërbimit të mbrojtjes ...

Haiti, dhjetëra të vdekur nga termeti me magnitudë 7.2 - VIDEO

Të paktën 29 persona humbën jetën pasi një tërmet me magnitudë 7.2 ballë goditi Haitin të shtunën, vetëm disa ditë para mbërritjes së pritshme të ...

Tërmet 7.2 ballësh afër Haitit

Një tërmet me magnitudë 7.2 ballësh ka goditur mëngjesin e sotëm një pjesë afër Haitit, nga i cili thuhet të ketë pasur viktima dhe dëme ...

Arrestohet i dyshuari kryesor për vrasjen e presidentit të Haitit

Policia në Haiti tha se ka arrestuar një mjek, që beson se është “i dyshuari kryesor” në organizimin e vrasjes së presidentit haitian, Jovenel Moise.

Presidenti i Haitit u shqye me plumba, thotë gruaja e tij

E veja e plagosur e presidentit të Haitit tha se vrasësit “e shqyen” burrin e saj me plumba.