Postet nga: Haga

Gjykata Speciale mban seancën e radhës ndaj ish-eprorit të UÇK-së, Salih Mustafa

Gjykata Speciale ka caktuar konferencën e tretë të statusit në rastin e ish-eprorit të UÇK-së, Salih Mustafa.

Jakup Krasniqi refuzoi ushqimin dhe pijet gjatë transferimit për në Hagë

Në raportin e Gjykatës Speciale për arrestimin e Jakup Krasniqit tregohet se si ish kryetari i Kuvendit të Kosovës kishte refuzuar ushqimin dhe pijet që i ishin ...

Avokati i Kadri Veselit përmend dyshimet për aktakuzën

 

Ish-eprorët e UÇK-së sot sërish para Speciales

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi nesër do të paraqiten para gjykatës Speciale në Hagë në konferencën për ecurinë e çështjes.

Thaçi nesër paraqitet në Gjykatën Speciale

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të paraqitet të hënën në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë.

Caktohet data e paraqitjes së Thaçit në Gjykatën Speciale

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të paraqitet të hënën në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë.

Sekretari i OVL-UÇK-së tregon se çka mori EULEX-i nga zyret e tyre

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku, tha se njësitet e EULEX-it i kanë marrë dy kompjuterë dhe disa pamje nga ...

Avokati britanik: Rrjedhja e dokumenteve sekrete nga Haga mund ta rrezikojë punën e gjykatës

“Mendoj se është një krizë e vërtetë” - me këto fjalë e komenton rrjedhjen e pretenduar të dokumenteve nga Prokuroria e Specializuar në Hagë Dr. Mark Ellis, drejtor ...