Postet nga: Haga

Albulena Haxhiu

Ministrja Haxhiu udhëton për në Hagë, pritet t'i takojë Krasniqin, Selimin, Gucatin, Haradinajn dhe Shalën

Ministrja e Drejtësisë e Kosovës, Albulena Haxhiu, nesër do të udhëtojë për në Hagë, ku pritet ta vizitojë edhe qendrën e paraburgimit të Gjykatë...

Dëshmitari tregon nëse u zbatuan rregullat e Gjykatës Speciale gjatë sekuestrimit të dosjeve në OVL-UÇK

Gjykimi ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt ka vazhduar edhe sot në Gjykatën e Hagës.

Kadri Veseli arrin në Kosovë

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka arritur në Kosovë pas vdekjes së nënës së tij ditë më parë.

Rexhep Selimit mund t’i kërkohet që të kthehet në Kosovë

Rexhep Selimi, ish-eprori i UÇK-së, i cili gjendet në Hagë, ka një proces gjyqësor të lënë në gjysme në Kosovë.

Mbrojtja e viktimave në gjykimin kundër Salih Mustafës kërkon nga gjykata të shkojë në Zllash

Ndaj ish eprorit të UÇK-së Salih Mustafa, që vepronte në zonën e Llapit  një vit pas arrestimit të tij sot filloi shqyrtimi gjyqësor në Gjykatën Speciale ...

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Trupi gjykues i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë ka vendosur që procesi gjyqësor ndaj Salih Mustafës, të fillojë më 15 shtator 2021.

Rasti Salih Mustafa, sot konferenca përgatitore për gjykim

Sot në Hagë do të mbahet konferenca përgatitore për gjykimin në rastin e ish-pjesëtarit të UÇK-së, Salih Mustafa. Nga Gjykata Speciale kanë bërë të ditur ...

Sot seanca e radhës në Hagë ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Seanca e radhës statusore ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit do të mbahet sot, duke filluar nga ora 11:00.