Postet nga: Haga

Klinaku i OVL UÇK-së fton qytetarët t’i bashkëngjiten protestës kundër vizitës së kryetares së Gjykatës Speciale

Faton Klinaku nga Organizata e Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka ftuar qytetarët që t’i bashkëngjiten protestës kundër vizitë...

Memli Krasniqi e Uran Ismajli udhëtojnë në Hagë, takojnë Thaçin e Veselin

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi së bashku me nënkryetarin e partisë, Uran Ismajlin kanë udhëtuar në Hagë dhe janë takuar me ish-presidentin Hashim Thaçi dhe ish-kryetarin e ...

Specialja bastis banesën e Vllaznim Kryeziut, ish-komandant i UÇK-së

Gjykata Speciale e Hagës ka bastisur sot banesën e Vllaznim Kryeziut, ish-komandant i Brigadës 122 të UÇK-së, me ç’ rast i është konfiskuar edhe një telefon mobil.

Pyetjet e avokatit të Thaçit për dëshmitarin Frederick Abrahams nga 'Human Rights Watch'

Shqyrtimi gjyqësor i të mërkurës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, në Dhomat e Specializuara të Kosovë...

Çka tha në Gjykatë Speciale dëshmitari i hapur? – Përmbledhje e dëshmisë së Agim Idrizit

Në shqyrtimin gjyqësor të së martës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, në Dhomat e Specializuara të Kosovë...

Gjykata Speciale përfundon pushimet, nesër vazhdon gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Nga nesër, 15 gusht, pas pushimit veror pritet të fillojë gjykimi i krerëve të UÇK-së në Hagë.

Ish-komandant Remi ftohet për të dëshmuar në Hagë

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Rrustem Mustafa është ftuar për të dëshmuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në Dhomat e Specializuara në Hagë.

Gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Jakup Krasniqi sot nuk është paraqitur fizikisht në seancë

Jakup Krasniqi nuk merrë pjesë fizikisht në seancën e sotshme të Speciales