Postet nga: hadi shehu

Komedia ‘Shumë zhurmë për asgjë’ transmetohet sot në Facebook 

Komedia “Shumë zhurmë për asgjë” e Teatrit të Qytetit të Gjakovës, “Hadi Shehu”, transmetohet sot në mbrëmje në faqen zyrtare të Facebook-ut të këtij teatri. 

Shfaqja ‘Zërat pas Skene’ transmetohet sot në livestream

 

Baleti ‘O.Taka’ shfaqet nesër për publikun në Gjakovë

Baleti Kombëtar i Kosovës do të shfaqet nesër, më 27 mars, 2019 në Gjakovë shfaqjen “Osman Taka” me libreto dhe koreografi të Sinan Kajtazit.

Shfaqja ‘Gjashtë’ jepet sot në Teatrin e Qytetit në Gjilan

Shfaqja ‘Gjashtë” me tekst të Arian Krasniqit dhe regji nga Valon Pallaska jepet sot, në ora 20:00 në Teatrin e Qytetit në Gjilan.

‘Gjashtë’ shfaqet sot në Teatrin e qytetit ‘Hadi Shehu’ në Gjakovë

Repriza e shfaqjes “Gjashtë”  me tekst të Arian Krasniqit dhe regji të Valon Pallaskës, do të jepet sonte në ora  20:00 në Teatrin e Gjakovës - ‘Hadi Shehu’.

Mustafa: Hadi Shehu Lë Zbrazëti të Madhe në Jetën Artistike

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, përmes një telegrami ka ngushëlluar familjen Shehu dhe qytetarët e Kosovës, pas ndarjes nga jeta të aktorit të madh, Hadi ...

Shuhet Aktori i Madh, Hadi Shehu

Teatri i Gjakovës ka njoftuar se sot ka ndërruar jetë aktori i madh i teatrit dhe filmit, Hadi Shehu.