Postet nga: Hade

Hade, arrestohet i dyshuari për vjedhje të thëngjillit

Një person është arrestuar mbrëmë në fshatin Hade të Obiliqit për vjedhje të thëngjillit.

Mihja e re e qymyrit në Fushë Kosovë

Në 50 vitet e ardhshme, Termocentralet do të furnizohen me qymyr që do të nxjerrët në territorin e Fushë Kosovës. Bëhet fjalë për një pjesë të pronë...

Problemet e banorëve të Hades diskutohen në Komisionin për të Drejtat e Njeriut

Komisioni Parlamentar për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione i Kuvendit të Kosovës do të mbajë sot mbledhje ku do të ...

Banorët e Hades Protestojnë, Kërkojnë Zhvendosje

Banorët e fshatit Hade të Komunës së Obiliqit edhe sot protestuan për të shprehur pakënaqësitë ndaj vonesës në procesin e zhvendosjes.

Protestojnë Banorët e Hades

Banorët e fshatit Hade do të protestojnë sot në fshatin e tyre për t’i shprehur pakënaqësitë ndaj vonesës në procesin e zhvendosjes dhe anashkalimin ...

Haradinaj: Të Rrëzohen Shtëpitë në Hade

Kryeministri Ramush Haradinaj reagoi lidhur me disa shtëpi në fshatin Hade të Obiliqit.

Haradinaj: Periudhës Emergjente dhe Humbjeve Po u Vije Fundi!

Sot KEK-u ka nisur punën pas arritjes së marrëveshjes me banorët e lagjes Mirena, ndërkohë që të gjitha objektet në zonë do të rrëzohen para ...

Haradinaj Premton se Nuk do të Ketë Shtrenjtim të Rrymës

Kryeministri i Kosovës ka vizituar sonte Korporatën Energjetike të Kosovës, KEK, prej ku ka premtuar se nuk do të ketë rritje të çmimit të energjisë elektrike dhe ...