Postet nga: Habibe Salihu

Dëshmitarja identifikon të akuzuarin për krime lufte

Dëshmitarja  vendos gishtin në foton e tretë duke thënë “ky po më  përngjan me Zoranin kur ka qenë i ri”,  duke identifikuar fqinjin e akuzuar për ...

Dosja e Prokurorisë: Të akuzuarit blenë banesë e veturë me para të fituara nga shitja e drogës

Shahadin dhe Sefer Hasani, të akuzuar për veprën penale shpëlarje e parave kanë dalë sot para Gjykatës së Prishtinës.

Ish-gjykatësi Kolë Puka kërkon avokat nga shteti në rigjykimin ndaj tij

 

Masakra në Pejë, dëshmitari: Serbët i vranë 4 veta para syve të mi

Në gjykimin e Zoran Gjukiqit, i akuzuar për krime lufte ndaj civilëve shqiptarë në lagjen “Kristal” të Pejës, ka dëshmuar edhe i mbijetuari i kësaj ...

‘Ky ma mori vëllain’: Dëshmitarja qan kur kujton momentin si ia vranë vëllain ushtarët serbë në Pejë

Seanca u desh që të ndërpritej për 5 minuta në kohën kur Valbona Berisha kujtoi në sallën e gjykatës në Prishtinë momentin e fundit kur e ...

Gjykimi ndaj ish-zyrtarëve të BpB-së, kërkohet ekspertiza e tretë

Nazmi Mustafa, Skender Blakçorri dhe Islam Zeka, Nail Reshiti, Ismet Brajshori, Pashk Bala dhe Sherafedin Zhitia, janë ulur sërish sot në bankën e të akuzuarëve në ...

Mbyllet pjesërisht seanca në rastin ‘’Toka’’ kundër Azem Sylës

Gjykimi ndaj ish deputetit të PDK-së, Azem Sylës dhe 21 të akuzuarëve të tjerë për krim të organizuar në shpronësimin e Kosovës nga tokat shoqërore ...

Prokuroria: Luftëtari i 3 luftërave bleu banesë me para të fituara nga droga

Kanë kaluar thuajse dy vite që kur Gjykata e Prishtinës dënoi me gjobë e burg Shahedin e Sefer Hasanin pasi i shpalli fajtorë për veprën penale ...