Postet nga: Gryka e Deçanit

Shkatërrimi i Lumbardhit në Deçan, qytetari rrëfen për sfidat për mbrojtjen e lumit

Adem Lushaj nga Shoqata e Intelektualëve të Deçanit në Samitin për Lumenjtë që po mbahet në Prishtinë, ka rrëfyer sfidat e banorëve të Deçanit ...

Kërkesat e KELKOS-it për leje të hidrocentraleve, nesër mblidhet ZRrE

Zyra e Rregullatorit për Energji nesër në mbledhjen e saj të radhës pritet të shqyrtojë aplikacionin e kompanisë “Kelkos” për prodhimin e energjisë elektrike në Hidorocentralin ...

Mbushet me ujë lumi në Grykën e Deçanit (VIDEO)

Niveli i ujit në Grykën e Deçanit ka filluar të rritet për shkak të reshjeve të shiut të ditëve të fundit.

Ministria e Ambientit: Nuk kemi lëshuar leje mjedisore për KELKOS-in

Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit ka thënë se nuk ka lëshuar leje mjedisore për kompaninë KELKOS.

Aktivistja Shpresa Loshaj tregon se si e ka degraduar ‘KELKOS’ Grykën e Deçanit - VIDEO

Aktivistja nga organizata jo-qeveritare ‘Pishtarët’ Shpresa Loshaj, sot në debat përballë Jeta Xharrës ka treguar se sa i ka degraduar kompania KELKOS Bjeshkët e Deçanit.

Në Grykën e Deçanit arrestohen dy të dyshuar për armëmbajtje pa leje

Dy persona të dyshuar janë arrestuar nga policia në Grykën e Deçanit, nën dyshimet për armëmbajtje pa leje.