Postet nga: grupi terrorist

Kurti: Serbia paraqet kërcënim të vazhdueshëm për sigurinë e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka renditur disa veprime të Serbisë përgjatë vijës kufitare me Kosovën duke thënë se ajo paraqet kërcënim të ...

Pa u zbardhur Banjska, dialogu i paimagjinueshëm

Nga sulmi i 24 shtatorit në Banjskë flitet pak për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë që i ndërmjetëson Bashkimi Evropian - përveç thirrjeve të bashkësisë ...

Ministri Maqedonci tregon cili ishte synimi i grupit terrorist që sulmoi Policinë në Banjskë

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka analizuar aksionin e grupit terrorist që sulmoi Policinë e Kosovës në Banjskë të Zveçanit më 24 shtator.

Rama në Spanjë flet për sulmin terrorist në Banjskë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke marrë pjesë në takimin e Komunitetit Politik Europian në Spanjë.

Vazhdon kontrollimi në Banjskë, policia ende në terren

Mëngjesi i 24 shtatorit zbardhi në Banjskë të Zveçanit me një sulm terrorist që u krye në drejtim të Policisë së Kosovës.

SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

Shtetet e Bashkuara nuk kanë mundur ta vërtetojnë se Serbia i ka tërhequr trupat dhe mjetet ushtarake nga kufiri me Kosovën, tha të hënën zë...

Hetime paralele kundër Radoiçiqit, por në drejtime të kundërta

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës tha se ka nisur hetimet për sulmin në Banjskë dhe se, aktualisht, është në proces të mbledhjes së informatave dhe dë...

PDK: Synimet destabilizuese ndaj Kosovës nuk kanë përfunduar, Qeveria të koordinohet me aleatët

Partia më e madhe opozitare, Partia Demokratike e Kosovës (PDK), po konsideron që Serbia nuk i ka përfunduar synimet destabilizuese ndaj Kosovës, duke këshilluar Qeverinë të ...