Postet nga: gripi

Në kohë pandemie, qytetarët po përballen edhe me gripin sezonal

Në kohën e pandemisë së koronavirusit të ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, tashmë kanë filluar të shpërfaqen edhe simptoma të infektimeve me virusin sezonal, të cilat janë ...

Ushqimet që parandalojnë gripin

Të ushqyerit me ushqime të shëndetshme ndihmon në të qenit të shëndetshëm.

Nëse jeni me grip, këto këshilla duhet t’i lexoni

Nëse vuani nga gripi, disa masa të thjeshta mund të funksionojnë shpejt dhe do ta ndjeni ndryshimin.

Sigurohen vaksina shtesë për gripin sezonal

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 85 mijë e 500 vaksina kundër gripit sezonal janë siguruar bazuar në planin e vaksinimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë ...

Vdes edhe një person nga gripi

Komiteti për Gripin Sezonal në nivel të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, ka mbajtur mbledhjen në të cilën është analizuar situata e fundit me ...

Albin Kurti shtrihet në spitalin e infektivës

Anëtari i kryesisë së lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, përmes një publikimi në Facebook ka shpjeguar arsyet e shtrirjes së Albin Kurtit në QKUK.

Vdes personi i nëntë nga gripi në Kosovë

Deri me 20 shkurt të këtij viti, tetë persona kanë vdekur si pasojë e gripit sezonal në Kosovë, ndërsa tani është shënuar edhe vdekja e nëntë.

8 të vdekur nga gripi në Kosovë

Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë raportuar afro 30 mijë raste të dyshimta me grip sezonal.