Postet nga: grevat

Çitaku: Ngushëllimi i Qeverisë Kurti, rikthimi me propagandat me video

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora Çitaku, e ka vlerësuar si propagandë videon e publikuar nga Lëvizja Vetëvendosje (LVV) në të cilën ...

Shahini: Gjatë kohës së grevës është ushtruar presion në komunën e Podujevës dhe në disa komuna të tjera të LVV

Samir Shahini, drejtor komunal i Arsimit në Fushë-Kosovë, ka thënë se gjatë kohës së grevës, nga 25 gusht deri më 1 tetor, në komunën e Podujevës ...

Dy deputetë të Partisë Guxo dalin kundër vendimit të Qeverisë, kërkojnë që mësimdhënësve grevistë t'u jepen rrogat

Dy deputetë të Partisë Guxo, subjekt që është pjesë e grupit parlamentar të LVV-së, nuk po pajtohen me vendimin e Qeverisë për të mos ua dhënë pagat e ...

LVV publikon një video me foto të Thaçit, Veselit, Haradinajt, Mustafës, Pacollit e Limajt, i quan shkatërrues të shtetit

Lëvizja Vetëvendosje (LVV) ka publikuar një video në të cilën i ka akuzuar partitë opozitare për shkatërrim të shtetit për 20 vite, e tani edhe ...

Abdixhiku për Kurtin: Dështoi të kapërcejë veten

Pas njoftimin për pakon e re të Qeverisë së Kosovës si ndihmë për përballimin e inflacionit, deklaratave të sindikalistëve që greva do të vazhdojë, ka ...

Ndonëse nuk janë grevistë, punonëtorët shëndetësorë nuk i morën pagat

Oda e Infermierëve, Mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësorë janë shprehur tejet të shqetësuar për mosekzekutimin e pagave për infermierët, mamitë dhe profesionistë...

Komunat me afat për Qeverinë, kërkohet ekzekutimi i pagave deri më 5 shtator

Komunat e Kosovës kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që deri më 5 shtator të bëjë ekzekutimin e pagave për shërbyesit civilë sepse në të ...

Sibel Halimi: Paaftësia - letërnjoftim identifikues i partisë në pushtet

Zëdhënësja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Sibel Halimi, ka thënë se letërnjoftimi më identifikues i partisë në pushtet është paaftësia dhe dështimi ...