Postet nga: Greva

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale flet për grevën e paralajmëruar nga administrata

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale, Blerim Isufaj, ka deklaruar se greva e paralajmëruar nga punëtorët e administratës të kësaj Prokurorie nuk do të ndikojë në vazhdimin ...

Stafi administrativ i Prokurorisë Speciale nga nesër në grevë

Stafi mbështetës i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK) nga dita e nesërme do të hyjë në grevë.

Vazhdon greva në Gjykatën Themelore të Prishtinës

Punëtorët e administratës së Gjykatës Themelore të Prishtinës po vazhdojnë grevën.

Syla: Kemi mbajtur 8 ditë grevë edhe në kohën e Thaçit, s’ka të bëjë me Kurtin

Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla, para Komisionit për shëndetësi se në lidhje me marrëveshjen që kishte nënshkruar kjo sindikatë ...

Greva në shëndetësi, pacientët ambulator mbesin pa shërbime - VIDEO

Fatmire Shala nga fshati Trudë i Komunës së Prishtinës është kthyer mbrapa, pasi që nuk ka arritur të marrë shërbimin e kërkuar nga mjekët në ...

Stafi shëndetësor përsëri në grevë tetë orëshe

Mjekët dhe infermierët në të gjitha klinikat në Qendrën Klinike Universitare dhe në shtatë spitalet rajonale në vend, përsëri sot janë në grevë. Greva ka ...

Blerim Syla: Qeveria Kurti na detyroi të ndahemi për tetë orë nga pacientët

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë ka vazhduar edhe sot me protestë për të shprehur pakënaqësitë e tyre për mos miratim të Projektligjit të pagave ...

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë me padi ndaj ministrit Hekuran Murati për '3 milionëshin e përmendur'

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë do të padisë nesër ministrin e financave, Hekuran Muratin.