Postet nga: greqi

Greqi, 65-vjeçari shqiptar u vra nga bashkëkombasi i tij për 100 euro

Detaje të reja kanë dalë nga hetimet për vdekjen e 65-vjeçarit shqiptar në zonën Artemida në Atticas në Greqi.

Greqi, kërkohet ndihmë për punëtorët sezonalë nga Shqipëria

Drejtuesit e disa rajoneve greke po i kërkojnë qeverisë rikthimin e punëtorëve sezonalë për të përballuar vjeljen e prodhimeve bujqësore dhe frutore. Disa mijë...

Situatë alarmante në kampin e refugjatëve në Greqi, 150 të infektuar, përfshirë gruan shtatzënë

Ka shkuar në 150 numri i të prekurve nga Covid-19 në kampin e refugjatëve në Kranidhi në jug të Peloponezit.

Tërmet i fuqishëm në Greqi

Një tërmet i fortë me madhësi 5.6 në shkallën Rihter u regjistrua në orën 02:49 në veri-perëndim të Pargës në Greqi, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit ...

BE-ja do të pranojë disa fëmijë imigrantë të bllokuar në Greqi

Pesë shtete evropiane janë pajtuar për të strehuar disa fëmijë imigrantë, të cilët janë bllokuar në Greqi, në kohën e vazhdimit të tensioneve në kufirin greko-turk.

Turqia dhe BE-ja do të diskutojnë për çështjen e migrantëve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se të hënën do të takohet me zyrtarët e Bashkimit Evropian, për të diskutuar çështjen e migrantëve, dhe ...

Greqia thotë se zmbrapsi afro 35,000 migrantë

Greqia ka zmbrapsur afro 35,000 migrantë, që kanë bërë përpjekje të kalojnë në mënyrë të paligjshme në territorin e saj, prejse Turqia ka hapur kufijtë, javën e ...

Policia greke përdor gaz lotsjellës ndaj migrantëve në kufi me Turqinë

Policia greke ka hedhur gaz lotsjellës në drejtim të migrantëve, që janë mbledhur në kufirin Greqi-Turqi dhe po kërkojnë që të futen në territorin grek.