Postet nga: Gregory Kehoe

Gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, dëshmitari deklarohet se është punonjës në Ministrinë e Brendshme të Serbisë

Gjykimi ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit, dhe Jakup Krasniqit është duke vazhduar, ata akuzohen për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në Gjykatën ...

Ministria e Drejtësisë: Afër 23 milionë euro janë shpenzuar për avokatët e 8 ish-luftëtarëve të UÇK-së

Afër 23 milionë euro janë shpenzuar për avokatët e 8 ish-luftëtarëve të UÇK-së, të cilët po përballen me drejtësinë në Gjykatën Speciale ...

Avokatët e Thaçit në Hagë kërkojnë të tërhiqen për shkak të mospagesës, reagon Ministria e Drejtësisë

Më një parashtresë të bërë më 19 janar të këtij viti, avokatët Gregory Kehoe, Joe Reeder, Greenberg Legal Associates dhe Ekipi mbështetës i Greenberg, kanë kë...

Halitjaha në Hagë: Ushtarët që shkelnin rregullat e UÇK-së, masa e vetme disiplinore ka qenë përjashtimi

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, dëshmitari Sadik Halitjaha po vazhdon dëshminë e tij në gjykimin ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, ...

Shefqet Kabashi në Speciale: Doja të ndaloja vrasjet, nuk mund të vrisja me gjakftohtësi

Shefqet Kabashi ka vazhduar dëshminë e tij në gjykimin e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, të cilët po akuzohen për krime lufte ...

Dëshmitari i mbrojtur pyetet për ndalimin e aktivistëve të LDK-së gjatë luftës dhe për "kolaboracionistët"

Dëshmitari i mbrojtur i Prokurorisë, i koduar me shifrën 4255, ka vazhduar dhe përfunduar sot dëshminë në procesin ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Gjykatën ...

Dëshmitari i mbrojtur: Në vitin 1998 nuk ka pasur bashkërendim mes Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së dhe zonave

Në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit në Gjykatën Speciale sot ka dëshmuar edhe një dëshmitar i mbrojtur.

Ekipi mbrojtës i Hashim Thaçit akuzon Prokurorinë Speciale për manipulim të deklaratave të avokatit Dastid Pallaska

Ekipi mbrojtës i Hashim Thaçit ka reaguar ndaj Prokurorisë Speciale përmes një kërkese, duke konsideruar se Prokuroria ka manipuluar qëllimisht deklaratat e avokatit Dastid Pallaska.