Postet nga: Graçanicë

Të shtëna armësh në fshatin Gushtericë të Graçanicës, dyshohet për një të vrarë

Një person dyshohet të ketë mbetur i vrarë nga të shtënat me armë zjarri në fshatin Gushtericë të Komunës së Graçanicës.

Qeveria ndan 1.3 milion euro për projektet në katër komuna të Kosovës

Qeveria ka miratuar vendimin për ndarjen mjeteve buxhetore në vlerë prej 1.33 milion euro për Komunën e Podujevës, Istogut, Shtimes dhe Gracanicës.

Graçanicë, mërgimtarit i vidhet vetura në parking

Një mashkull shqiptar, shtetas i Gjermanisë ka raportuar në Polici se persona të panjohur i kanë vjedhur veturën nga parkingu.

Graçanicë, dyshohet se i janë prerë frerët e veturës

Një person ka raportuar në Polici se gypat e cilindrave të frenimit i janë të prerë.

Graçanicë, ua mori mbi 30 mijë euro në këmbim që të përfitojnë grante nga ministria

Policia e Kosovës ka njoftuar se tre persona se janë mashtruar nga një person i cili ua ka marr mbi 30 mijë euro para, në këmbim që ata të ...

Dhjetë burra luajnë bixhoz në Graçanicë, arrestohen nga Policia

Në fshatin Gushtericë e Poshtme të komunës së Graçanicës, Policia e Kosovës ka identifikuar 10 burra duke luajtur bixhoz.

Raporti i Policisë së Kosovës për protestat e serbëve në Mitrovicë të Veriut dhe Graçanicë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për protestën e serbëve të mbajtur dje në Mitrovicë të Veriut dhe Graçanicë.

LIVE VIDEO - Protestuesit serbë mblidhen në Graçanicë

Qytetarët serbë kanë filluar të mblidhen në një protestë e cila është paralajmëruar të mbahet sot në Graçanicë.