Postet nga: Graçanicë

Dosja e vdekjes së 70-vjeçarit në Burgun e Gjilanit dhe plani për mbylljen e shkollës në Graçanicë

Sonte në "Kallxo Përnime" po të transmetohet hulumtimi rreth vdekjes së një 70-vjeçari në Burgun e Gjilanit.

Rekomandohet suspendimi i tre policëve, dy nga ta në Leposaviq dhe një në Graçanicë

Inspektorati Policor i Kosovës i ka rekomanduar Policisë së Kosovës suspendimin e tre zyrtarëve policorë në dy raste të ndryshme, një në Leposaviq dhe një rast tjetë...

Kompania e mbeturinave në Graçanicë planifikon të marrë dy kamionë me qira për 80 mijë euro

Kompania e mbeturinave në Graçanicë ka planifikuar 80 mijë për marrjen me qira të dy kamionëve për grumbullimin e mbeturinave për një periudhë 2-vjeçare.

Zjarr në Graçanicë, digjen vetura, makina pune dhe mjete tjera

Dy vetura, dy makina pune, disa mjete dhe pajisje tjera janë djegur gjatë ditës së djeshme në fshatin Suhodoll të Graçanicës.

Policia jep detajet për të shtënat me armë në drejtim të klubit të natës në Graçanicë

Të dielën e 3 korrikut ka pasur të shtëna me armë zjarri në drejtim të një klubi nate në Graçanicë.

Graçanicë, makina godet rrethojën e një shtëpie, një person pëson lëndime

Më datë 22 maj rreth orës 09:00 ka ndodhur një vet aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan, më saktësisht në Graçanicë ku e përfshirë ka qenë një ...

Lëndohen dy persona derisa ishin duke punuar në një firmë në Graçanicë

Dy persona dyshohet se kanë pësuar lëndime trupore deri sa ishin duke punuar në një firmë në Llapnasellë të Graçanicës.

Policia konfirmon arrestimin e një polici të dyshuar për vrasjen e të vëllait

Një person ka mbetur i vrarë në fshatin Gushtericë e Poshtme të Komunës së Graçanicës rreth orës 15:00.