Postet nga: Gorazhdec

Ministri Sveçla publikon pamje nga mbyllja e komunave ilegale serbe në rajonin e Dukagjinit - VIDEO

Në aksionin e mbylljes së një komune ilegale serbe në Pejë morën pjesë edhe ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla dhe ai i Adminstrimit të Pushtetit ...

Komandanti i suspenduar dyshohet se keqpërdori nënshkrime të qytetarëve për qëllime ‘hakmarrjeje’

Dimitrije Beshoviq është suspenduar nga detyra e komandantit të stacionit policor në Gorazhdec të Pejës nën dyshimin se ka keqpërdorur detyrën zyrtare.

Çfarë i shtyn të rinjtë që të largohen nga fshati?

Largimi i të rinjve nga fshati është problem prej dekadash.  Qytetet po mbushen dhe ka shumë arsye pse të rinjtë shkojnë në qytet, si studimi, punësimi, jeta më e ...

Gorazhdec: Gjithnjë e më pak nxënës në bankat e shkollës së mesme

Ka gjithnjë e më shumë maturantë që vendosin të largohen nga vendlindja dhe ta vazhdojnë shkollimin në qytete më të mëdha. Ky është shkaku i drejtpërdrejtë i rë...

Problemi i qenve endacakë në Gorazhdec

Qentë endacakë janë prej vitesh makth për banorët e këtij fshati dhe deri më tani nuk është gjetur asnjë zgjidhje efektive.

Gorazhdeci në mungesë të aktiviteteve për të rinjtë

Kur në Gorazhdec zhvillohet një shfaqje, kur vjen dikush nga jashtë ose ndodh diçka e pazakontë, të rinjtë e pranojnë atë me kënaqësi, marrin pjesë në të, ...

Pejë, vdes një 19-vjeçar, e zuri dheu në vendin e punës

Një 19 vjeçar ka vdekur sot në lagjen "Dardania 3" të Pejës pasi e ka zënë dheu në vendin e punës.

OSBE ndihmon qytetarët për pastrimin e lumit në Gorazhdec

Misioni i OSBE-së në Kosovë ka njoftuar se në kuadër të aksionit ‘Let’s Do it Peja’, ka ndihmuar në zhvillimin e një fushate publike në të cilën ...