Postet nga: Google

Google sjell një mënyrë të re kërkimi përmes inteligjencës artificiale

Kompania Google i ka prezantuar të enjten dy mjete të reja të inteligjencës artificiale për të cilat thotë se do ta bëjnë kërkimin e gjërave ...

Gjykata e Lartë e Kalifornisë: Nuk kemi pranuar padi kundër Google nga Haki Dervishi e Neshad Asllani 

Zyrtarja për media në Gjykatën e Lartë dhe të Apelit në Kaliforni, Merrill Balassone për KALLXO.com tha që nuk ekziston ndonjë padi e dërguar në ...

Google e bën një hap tjetër drejt një të ardhmeje pa fjalëkalime

Google e ka bërë një hap të madh drejt një të ardhmeje në të cilën fjalëkalimet nuk do të përdoren më për të hyrë në ...

Google, motori më i famshëm i kërkimit në botë mbush 25 vjeç

Nuk do ta ekzagjerojmë nëse themi se gjatë 25 viteve të fundit Google është bërë një pjesë e paimagjinueshme e jetës sonë. Vështirë se kalon një ditë ...

Google e ka një projekt se si të tërheqë edhe më shumë përdorues në Gmail, Maps dhe YouTube

Chatbot i AI i Google, Bard, po e zgjeron praninë e tij dixhitale, duke depërtuar në Gmail, Maps dhe YouTube, duke u premtuar përdoruesve përfitime të reja.

SHBA-ja akuzon kompaninë Google për mashtrim

Shtetet e Bashkuara argumentuan të martën se Google nuk kishte vepruar sipas rregullave në përpjekjet e kësaj kompanie të teknologjisë për të mbajtur dominancën në ...

Motori i kërkimit i Google për të ardhmen do të bazohet në inteligjencën artificiale

Google pak nga pak po e zbaton inteligjencën artificiale, IA, në gjithnjë e më shumë produkte të saj, e cila sigurisht do të vazhdojë edhe në të ardhmen. Ndë...

Google po punon për një mjet që mund t’i zëvendësojë mjekët në disa mënyra

Për vite me radhë, njerëzit e kanë përdorur Google-n si një “mjek” të cilit mund t’i bëjnë edhe pyetjet më të sikletshme që nuk guxojnë ...