Postet nga: Gonzalo Higuain

Juventus dëshiron 18 milionë euro për Higuainin

Gonzalo Higuain pritet të largohet nga Juventusi pas përfundimit të sezonit në Serie A dhe në Ligën e Kampionëve.

River Plate ëndërron rikthimin e Gonzalo Higuainit

Gonzalo Higuain mund të largohet nga Juventusi në afatin kalimtar të verës.

Paratici: Shpresojmë që Higuaini të qëndrojë në Juventus

Gonzalo Higuain e ka rigjetur vetën e tij prej rikthimit në Juventus nga huazimi nga skuadra e Chelseas.

Babai i Higuainit: Gonzalo do të qëndrojë te Juventusi

Të hënën kanë raportuar mediat italiane se Gonzalo Higuain nuk dëshiron të rikthehet në Itali pasi është i shqetësuar për nënë e tij që ...

Higuain: Isha afër të tërhiqesha nga futbolli por nëna s'më la

Në vitin 2014, Argjentina u mposht në finale të Kupës së Botës nga Gjermania me rezultat 1-0.

Higuain dhe Bentacur largohen nga karantina, udhëtojnë për në Argjentinë

Gonzalo Higuain dhe Rodrido Bentacur, siç duket janë mërzitur duke qëndruar në karantinë në qytetin e Torinos.

Higuain: Nesër do të jetë e vështirë ndaj Atletico Madridit

Juventus dhe Atletico Madrid, do të përballen të martën prej orës 21:00, në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Milan gjen zëvendësuesin e Higuanit

Gonzalo Higuan duket se ndeshjen e fundit më Milanin e luajti ndaj Juventusit në Superkupën e Italisë, pasi argjentinasi pritet të transferohet tek skuadra e Chelseas.