Postet nga: gllogjan

Votuesit e Gllogjanit i qëndrojnë besnik Ramush Haradinajt

Sipas rezultateve preliminare të publikuara në ueb-faqen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës prinë në fshatin Gllogjan të Komunës së Deçanit.

Buzhala: Ekipet e KEDS-it kanë intervenuar në shtyllën e rrëzuar në Gllogjan të Deçanit

KALLXO.com raportoi sot se një shtyllë elektrike e drurit në fshatin Gllogjan të komunës së Deçanit ka disa javë që e dëmtuar dhe rrëzuar po ...

Shtylla elektrike për më shumë se dy javë qëndron në rrugë në Gllogjan të Deçanit

Një shtyllë elektrike e drurit në fshatin Gllogjan të komunës së Deçanit ka disa javë që e dëmtuar dhe rrëzuar po qëndron në afërsi ...

Varroset ish-luftëtari i UÇK-së Qerim Kelmendi

Në fshatin Gllogjan të Deçanit u mbajt ceremonia e varrimit të luftëtarit të UÇK-së Qerim Kelmendi i cili u gjet i vrarë të enjten e kësaj ...

Video - Ceremonia e varrimit të ish-pjesëtarit të UÇK-së Qerim Kelmendi

Në fshatin Gllogjan të Decanit ka nisur ceremonia e varrimit të ish-luftëtarit të UÇK-së, Qerim Kelmendit.

Vihet gurëthemeli i shkollës së re në fshatin e Haradinajt

Ministri në detyrë i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, ka bërë të ditur së bashkë me kryetarin e Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, kanë vënë gurëthemelin pë...

Veseli në Gllogjan: Amaneti i dëshmorëve nuk na lë të lëvizim asnjë hap prapa

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se amaneti i dëshmorëve nuk lejon që të bëhet asnjë hap prapa, ...

Rifat Jashari: Të jemi gjithmonë bashkë për t'i arritur qëllimet tona shekullore

Përfaqësuesi i familjes Jashari, Rifat Jashari, në 21 vjetorin e Epopesë së Dukagjinit theksoi se vetëm po të qëndrojmë bashkë arrihen qëllimet shekullore të Kosovës.