Postet nga: gllogjan

Vrasja e trefishtë në Deçan, Prokuroria e Pejës thërret konferencë të jashtëzakonshme

Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se sonte do të mbajë konferencë të jashtëzakonshme për media.

Vrasja e trefishtë në Deçan, disa të arrestuar

Disa arrestime kanë ndodhur para pak qastesh në rajonin e Deçanit lidhur me rastin e vrasjeve te 26 nentorit 2021.

Kurti: Sasia e informacionit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan është duke u shtuar

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka thënë se informacionet për vrasjen e trefishtë e cila ndodhi dhjetë ditë më parë në Gllogjan të Deçanit, janë duke u ...

Kurti: Ende asnjë i dyshuar për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Tre persona janë vrarë me armë zjarri të premten e 26 nëntorit në Gllogjan të Deçanit në sulmin me armë zjarri kundër një autobusi që po transportonte udhë...

Deputeti i AAK-së: Kërkojmë përgjigje nga institucionet e sigurisë për vrasjen në Gllogjan

Kryetari i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes dhe deputeti nga radhët e AAK-së, Bekë Berisha ka thënë se kërkojnë përgjigje nga institucionet e ...

Familjari i shoferit të vrarë në Gllogjan: Ai nuk ka pasur asnjë problem me askënd

Në një lidhje direkte në ‘Debat Plus’ në RTV Dukagjini, Shkelzen Gjokaj, djali i axhës së Gani Gjokajt, njëri nga tre viktimat nga sulmi ndaj një autobusi në ...

Varroset shoferi i autobusit në Gllogjan

Qindra njerëz janë mbledhur në varrimin e shoferit të autobusit i cili vdiq nga sulmi me armë zjarri që u bë para dy ditë në Gllogjan të Deçanit.

Xhelal Sveçla ripërsërit: I bëj thirrje dorasit të krimit që të dorëzohet

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla përsëri u ka bërë thirrje qytetarëve që kanë ndonjë informacion lidhur me vrasjen e ...