Postet nga: glauk konjufca

Reagon VV: Lajm i pavërtetë, Konjufca nuk jep dorëheqje

Mëngjesin e sotëm në disa prej mediave online qarkulluan lajme se Glauk Konjufca do të jap dorëheqje nga posti i kryetarit të Kuvendit për të mundë...

Glauk Konjufca merr raportin evropian për zgjedhjet e 6 tetorit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka takuar anëtaren e Parlamentit Evropian, njëherësh kryesuese e Misionit vëzhgues të Bashkimit Evropian në zgjedhjet parlamentare të 6 ...

PDK: Lëvizja Vetëvendosje krijoi dhe frymëzoi grupin terrorist ‘Syri i Popullit’

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka deklaruar se dënimi i organizatës “Syri i Popullit të cilën e quajnë “terroriste”, është një lajm i mirë për ...

Konjufca shpreh ngushëllime për vdekjen e kryesenatorit të Çekisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, nëpërmjet një telegrami, ka ngushëlluar kryetarin në detyrë të Senatit të Parlamentit të Republikës së Çekisë, Jiří Růž...

Konjufca pranon urimet nga shefja e BE-së në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur në takim shefen e Zyrës së bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova.

Nis mbledhja e kryesisë së Kuvendit

Ka filluar mbledhja e parë e kryesisë së Kuvendit të Kosovës e Legjislaturës së VII.

Nesër mblidhet Kryesia e re e Kuvendit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, a thirrur për të hënën, më 20 janar 2020, mbledhjen e parë të Kryesisë së Kuvendit të Kosovës të Legjislaturë...

Kryeparlamentari turk uron Glauk Konjufcën

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se kryetari Glauk Konjufca ka pranuar urime për zgjedhjen e tij në këtë detyrë, nga homologu i tij nga Turqia, Mustafa Şentop.