Postet nga: glauk konjufca

KALLXO 360: LVV i Vlerëson Hakmarrëse Arrestimet

Nënkryetari i kësaj lëvizjeje Driton Çaushi dhe deputeti Albin Kurti në konferencë për media folën për arrestimin “që nuk mund të priste” të të ...

13 Aktivistë të VV-së në Gjykim

13 Aktivistë të VV-së në Gjykim

Konjufca propozoi që aktakuza të hedhet poshtë.

Kurti: Protestë për t’u Çliruar

“Kjo që po ndodh nuk është sundim i ligjit,por zullum i Maliqit,” tha Kurti në një konferencë të “Vetëvendosjes” për gazetarë.

Arrestimet Ringjallin Polemikat Vetëvendosje- Polici

Një aksion i gjerë arrestimesh ndaj zyrtarëve dhe aktivistëve të lëvizjes Vetëvendosje i nisur nga Policia e Kosovës në mëngjesin e sotëm ka ...

Aksion Masiv i Policisë, Arrestohet Glauk Konjufca

Aksion Masiv i Policisë, Arrestohet Glauk Konjufca

Mëngjesi i të martës ka nisur me një aksion të gjerë policor në Prishtinë në kërkim të zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

AAK dhe Vetëvendosje Bashkohen në Pejë

Për herë të parë që nga e hëna kur u nda nga pjesa tjetër e opozitës për të shkuar në takim me kundërshtarët ...

Vetëvendosje në Protestë te Pallati i Drejtësisë

Vetëvendosje në Protestë te Pallati i Drejtësisë

Nën moton “Ky është pallati, ku është drejtësia?”, aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje protestuan para Pallatit të Drejtësisë në Prishtinë, ku kërkuan lirimin nga ...

Konjufca: Thaçi, Figurë Përçarëse