Postet nga: glauk konjfuca

Konjufca në dyvjetorin e sulmit të Rusisë në Ukrainë: Serbia e gatshme të shtyjë përpara planet e Putinit në rajon

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, në dyvjetorin e pushtimit të Rusisë në Ukrainë përmes një shkrimi deklaroi se ky sulm i ofroi botës dy opsione, ...

Projektligji për shëndetin riprodhues, Konjufca: Një deputet nga mazhoranca qëllimshëm nuk po voton

Projektligji për shëndetin riprodhues dhe fertilizim të asistuar mjekësor nuk është hedhur në votim në seancën e Kuvendit të Kosovës për shkak të mungesë...

Konjfuca uron Kurban Bajramin, u dëshiron besimtarëve gëzim, paqe dhe begati

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjofca ka urar festën e Kurban Bajramit për të gjithë besimarët mysliman që sot festojnë këtë ditë.

Sulmi ndaj gazetarit Valon Syla, Konjufca kërkon nga organet e drejtësisë t’i kapin sulmuesit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka reaguar ndaj sulmit të gazetarit të Gazeta Metro, Valon Syla.

Ankohet Bekë Berisha: Po na merr gjumi se nuk po ka ajër në Kuvend

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha ka adresuar te kryeparlamentari Glauk Konjufca disa çështje që kanë të bëjnë me kushtet në Kuvendin e Kosovës.

Dërgohen në Komisionin e Venecias amandamentet e Projektligjit e Byrosë për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca i është drejtuar Komisionit të Venecias me kërkesën për verifikimin e amendamenteve të Projektligjit për Byronë Shtetërore për Konfiskimin ...

Konjufca: Nga Franca presim mbështetjen për vizat, anëtarësimin në Këshillin e Evropës, BE dhe NATO

Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim ambasadorin e ri të Francës në Kosovë, Olivier Guerot, të cilin e ka uruar për marrjen e detyrë...

Konjufca: Transparenca dhe llogaridhënia parakushte për funksionimin e demokracisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë se institucioni që ai drejton synon ta bëjë promovimin e demokracisë dhe të jetë sa më transparent.