Postet nga: Gjyqi

Rasti ‘kokaina’, caktohet seanca për të dyshuarit  

Për rastin e të dyshuarve për 400 kg kokainë është caktuar seanca për shqyrtimin e kërkesës së prokurorit për caktimin e masës së sigurisë.

Ja pse u kërkua mbyllja për publikun e seancës ndaj Enver Sekiraqës (VIDEO)

Dëgjohen zyrtarë policor-hetues në gjykimin ndaj Granit Elshanit

Në gjykimin e Granit Elshanit, i akuzuar për vrasje e tri vrasje në tentativë, ka dëshmuar zyrtari policor, Riza Mahaj. Ai dhe dëshmitarë tjerë kanë dhënë ...

Mbrojtja e zyrtarëve të AGK kërkon hedhjen poshtë të aktakuzës

Ish-kryetari i Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK) Zekrija Shabani dhe ish-drejtori ekzekutiv i Bordit, Arben Salihu të akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe ...

Refuzohet kërkesa për hedhjen e aktakuzës në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviq

Gjykata e Prishtinës ka refuzuar kërkesat e mbrojtësve të akuzuarve, Nedelko Spasojeviq, Marko Roshiq, Silvana Arsoviq, Dragisha Markoviç, Zharko Jovanoviç dhe Rade Basara për hedhjen e ...

Demokratët dhe republikanët para sfidave të reja

Pas shpalljes të pafajshëm të ish-presidentit Donald Trump të shtunën në Senat, e ardhmja e tij në politikë mbetet e pasigurt. 57 senatorë votuan për ta dënuar ...

Senati arrin marrëveshje për të mos thirrur dëshmitarë në gjyqin ndaj ish-Presidentit Trump

Senatorët votuan të shtunën për të vlerësuar mundësinë e thirrjes së dëshmitarëve në gjyqin ndaj ish-presidentit Donald Trump. Ky zhvillim duket se do ...

Demokratët paraqesin video tronditëse si prova në gjyqin ndaj ish-Presidentit Donald Trump

Anëtarët demokratë të Dhomës së Përfaqësuseve në rolin e prokurorëve treguan të mërkurën video të reja tronditëse të kamerave të sigurisë ...