Postet nga: Gjykimi

Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve, dëshmitari përmend Demaçin dhe Kurtin

Shqyrtimi gjyqësor i të hënës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, në Dhomat e Specializuara të Kosovë...

Rasti i vrasjes së Bedri Rexhepit, me kërkesë të prokurorisë shtyhet seanca për muajin tetor

Seanca e paraparë që të mbahet të premten në Gjykatën e Prishtinës ndaj vëllezërve Jeton dhe Nexhat Vllasaliu, të akuzuar për vrasjen e biznesmenit Bedri ...

Gjykimi për vrasjen e dy zyrtarëve policorë – I akuzuari Alban Drezdari i bën pyetje të akuzuarit Bedri Krasniqit

Vazhdoi me dyer të mbyllura seanca e gjykimit të Bedri Krasniqit e Alban Dezdarit të akuzuar për vrasjen e një polici të Kosovës dhe një polici të UNMIK-ut.

Rasti ‘Stenta’, kardiologu i akuzuar thotë iu bullizuan vajzat lidhur me akuzat ndaj tij

Në rastin e njohur si “Stenta 2” në shqyrtimin gjyqësor, 32 mbrojtës të të akuzuarve mjekë, kërkuan lirimin e klientëve të tyre nga akuzat e Prokurorisë.

Specialja përfundon pushimin, vazhdon gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit po vazhdon sot.

Për të tretën herë radhazi mbyllet për publikun seanca ndaj Enver Sekiraqës

Enver Sekiraqa i akuzuar për nxitje në vrasjen e Triumf Rizës, do të vazhdojë të gjykohet në seancë të mbyllur për publikun të enjten.

Dështon seanca e gjykimit në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Të enjten ka dështuar të mbahet seanca e shqyrtimit gjyqësor ndaj të akuzuarve Marko Roshiq, Silvana Arsoviq, Nedelko Spasojeviq, Rade Basara, Dragisha Markoviq dhe Zharko Jovanoviq, për ...

Jepen detaje nga Dhomat e Specializuara për agjendën për ditën e nesërme kur do nis gjykimi ndaj ish- krerëve të UÇK-së

Nesër pritet të hapet gjykimi ndaj ish- krerëve të Ushtrisë Clirimtare të Kosovës (UÇK) ndaj ish- presidentit Hashim Thaçi dhe Rexhep Selimit, Jakup Krasniqit e ...