Postet nga: gjykimi për tentim vrasje

Gjakovë, rigjykimi për tentim vrasje, i dëmtuari sillet i prangosur nga burgu

Seanca e gjykimit të Driton Orllatit, i akuzuar për tentim vrasjen e Bashkim Elshanit në fshatin Brestovc të Rahovecit, nuk është mbajtur dhe është shtyrë për më 27 mars.

I akuzuari për tentim vrasje nuk ka avokat, shtyhet seanca

Driton Orllati i akuzuar se tentoi ta vrasë Bashkim Elshanin në fshatin Brestovc të Rahovecit nuk mundi të përballet me këtë akuzë sot në gjykatë.

Tentimvrasja në Gjakovë - Eksperti i balistikës tregon për shkrepjen e armës nga i akuzuari Mentor Gola

Mentor Gola, i akuzuar për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje, sot është ballafaquar në gjykatë me dëshminë e ekspertit të balistikës, Fejsal Lutfiu.

Dëshmitarët tregojnë detaje nga tentim vrasja në Pejë

Në Gjykatën e Pejës ka vazhduar procesi gjyqësor kundër Eledian Ponxhës, i cili akuzohet për tentim vrasje ndaj të miturit V.K.

Merr fund gjykimi për tentim vrasje në Istog, pritet vendimi i Gjykatës

Në  procesin gjyqësor kundër Luan Arifajt, i cili akuzohet për vrasje në tentativë dhe armëmbajtje pa leje, palët dhanë fjalën përfundimtare.

Konflikti te ‘Sami Frashëri’: Prokuroria e mbrojtja me kërkesa të ndryshme për të akuzuarit

Në gjykimin ndaj Adhurim Krasniqit dhe Fatbardh Abazit, të akuzuar për vrasje të rëndë në tentativë, Prokuroria kërkoi që dy të akuzuarit të shpallen fajtorë, ndërsa ...

Gjykata shpalli aktgjykimin për tentim vrasjen në Brestovc të Rahovecit

Gjykata e Gjakovës ka shpallur aktgjykimin në rastin e dy të akuzuarve për vrasje në tentativë dhe për posedim të armës pa leje, vepra që pretendohet ...

Prokuroria: Tentoi ta vriste pse ia kishte hapur derën e shtëpisë

Në seancën e shqyrtimit fillestar të mbajtur sot në Gjykatën e Mitrovicës, i pandehuri Shaqir Mustafa, i akuzuar për vrasje në tentativë, ka kërkuar që ...