Postet nga: Gjykimi për Narkotikë

Dosja e Prokurorisë së Gjilanit: U kap me drogë dy muaj pasi u dënua për të njëjtën vepër

Dy muaj më parë, Gjykata e Gjilanit e kishte dënuar me 13 muaj burgim nën dyshimet se ishte kapur me 15 kilogramë lëndë narkotike.

Gjakovari pranon se e kishte mbjellë kanabisin në saksi

Zymer Tafa nga Gjakova e pranoi sot se kishte mbjellë bime kanabisi në saksi.

Aktakuza për heroinë, mbrojtja thotë se ishte për posedim e jo shitje

Në gjykimin e Jetmir Kurhaskut, të akuzuar për marihuanë e heroinë, u kërkua që të hudhet aktakuza.

Tentoi të shiste drogë në burg të Dubravës, dënohet i akuzuari

Gjykata e Pejës e ka dënuar me 5 muaj burg dhe 250 euro gjobë Enver Xhakollin, i akuzuar për posedim të 21 mbështjellësve të letrës me 0.3 gram ...

Prokuroria: Të akuzuarit fshehën marihuanën në radion e veturës

Një muaj paraburgim i është caktuar tre burrave të dyshuar për posedim e shitje të paautorizuar të lëndëve narkotike.

Katër ferizajas dënohen me nga 250 euro për më pak se 1 gram drogë

Gjykata e Ferizajt i ka dënuar katër persona me gjobë pasi i ka gjetur fajtorë për posedim të narkotikëve.

Gjykimi për kokainë e marihuanë: I akuzuari kërkon negocim të fajësisë

Arbër Ahmeti, i akuzuar për marihuanë e kokainë sot pranë gjykatës së Gjakovës, kërkoi marrëveshje për pranim të fajësisë.

I akuzuari insiston se marihuanën e kishte vetëm për konsumim personal

Edison Istrefi i akuzuar për shitje dhe blerje të narkotikëve nuk e pranoi akuzën e Prokurorisë.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!